PARKAVIMO SISTEMOS

Parkavimo sistemos tai parkavimo procesą palengvinančios sistemos. Parkavimo sistemos paprastai būną keturių arba aštuonių daviklių. Sistemų davikliai būna įvairių spalvų, juos galima dažyti. Tai pat parkavimo daviklius išsiskiria savo montavimo būdu, kadangi yra vidiniiai davikliai arba išoriniai davikliai. Vidiniai daviklia...

PARKAVIMO SISTEMOS

Parkavimo sistemos tai parkavimo procesą palengvinančios sistemos. Parkavimo sistemos paprastai būną keturių arba aštuonių daviklių. Sistemų davikliai būna įvairių spalvų, juos galima dažyti. Tai pat parkavimo daviklius išsiskiria savo montavimo būdu, kadangi yra vidiniiai davikliai arba išoriniai davikliai. Vidiniai davikliai montuojami iš automobilio bamperio vidaus todėl prasčiau matosi iš išorės ir dagumos nuomone gražiau atrodo. Išoriniai parkavimo davikliai yra montuojami iš automobilio išorės, todėl žvelgiant į automobilį matosi labiau. Dar vienas aspektas kuom skiriasi parkavimo sistemos tai, kad jos būna su garsinį signalą turinčiu ekranėliu arba tik su garsiniu signalu.

Parkavimo sistemų veikimo principas yra visai paprastas. Priekiniame arba galiniame bamperyje sumontuoti parkavimo davikliai naudoja ultragarso bangas pamatuoti atstumui iki netoliese esančių objektų. Ultragarso pagrindu veikianti parkavimo sistemą atsumą nustato pagal grįžtantį ultragarso signalą. Ši informacija keliauja į parkavimo sistemos procesorių. Galiausiai informacija atvaizduojama parkavimo sistemos ekranelyje ir/arba garsiniu signalo tonu, bei dažnumu.

Dažniausiai galiniai parkavimo davikliai aktyvuojami įjungus galine pavarą, išsijungia įjungus beturią kitą pavarą. Kad išvengti klaidinančios informacijos (pvz.: esant eismo spūstyse) priekiniai parkavimo davikliai gali būti įjungiami rankiniu būdu, arba gali įsijungti esant mažam automobilio greičiui.

Parkavimo sistemosKartais pasitaiko atvėjų kai parkavimo sistemos veikiančios ultragarso pagrindu sunkiai aptinka aptakius ar smulkius objektus, arba kai objektai plokščiu paviršiumi nukreipti kampu į sistemos daviklį gali atspindėti ultragarso signala kita kryptimi, tokiu atvėju signalas tiesiog negryš ir sistema tokio objekto neužfiksuos. Tokie objektai yra belapiai krūmai, tinklinės tvoros, rampos ir pan. Vis dėlto technologijoms tobulėjant parkavimo davikliai darosi išmanesni ir klaidinančios suveikimo atvėjų mažėja.

Verta paminėti, kad be daviklinių parkavimo sistemų egzistuoja ir kitų parkavimo procesą ar saugų manevravimą kelyje palengvinančių priedų. Viena iš jų parkavimosi kameros rodančios vaizdą esantį automobilio gale, todėl vairuotojas gali tiksliai matyti esančią situciją. Dauguma kamerų puikiai veikia net ir tamsiuoju paros metu. Tai pat, egzistuoja ir daviklinių parkavimo sistemos komplekų su vaizdo kamera.

Įsirengus parkavimo sistemą parkavimo procesas tampa daug patogesnis, saugesnis ir paprastesnis. Kitaip tariant su parkavimo sistema automobilis priparkuojamas tobulai, kadangi nepaliekama tuščios vietos, neužkliūnami sunkiau matomi objektai.

Daugiau