KAIP IŠSIRINKTI PARKAVIMO SISTEMĄ?

2019-09-10 07:39:13
KAIP IŠSIRINKTI PARKAVIMO SISTEMĄ?

KAIP IŠSIRINKTI PARKAVIMO SISTEMĄ?

Parkavimasis visada daugeliui buvo problema, ypač paūmėjanti jei tenka parkuoti automobilį su tamsintais langais sausakimšoje miesto aikštelėje, nakties metu esant stipriai rudeniškai liūčiai. O jei dar nesiseka priparkuoti automobilio ir dėl to už jūsų susikaupė ilga, pravažiuoti norinčių vairuotojų eilė – streso tik dar daugiau. Tokiomis sąlygomis praverčia automobilyje įrengta parkavimo sistema, kuri padeda orientuotis aplinkoje reaguodama į aplink automobilį esančius objektus ir apie juos informuodama transporto priemonės vairuotoją. Sistemos veikimo principas visiškai paprastas: bamperyje sumontuoti parkavimo davikliai naudoja ultragarsines bangas sklindančias iki objekto ir atgal, šitaip gaunant duomenis ir informuojant vairuotoją apie esantį atstumą iki kliūties. Kuo arčiau kliūties automobilis, tuo dažnesnis pypsėjimas arba tuo daugiau padalų rodo parkavimo sistemos ekranėlis. Naudojant parkavimo sistema stresas labai sumažėja, kadangi pats parkavimosi procesas tampa gerokai paprastesnis, tereikia vadovautis daviklių suteikiama informacija.

Renkantis parkavimo sistemą pirmiausia reikia nuspręsti kokią sumą galite skirti įrenginio įsigijimui. Pačios pigiausios parkavimo sistemos gali turėti tam tikrų netikslumų, būti ne tokios kokybiškos. Parkavimo sistemos būna arba tik su garsiniu signalu, arba su ekranu ir garsiniu signalu. Įrenginio kaina įtakoti gali ir daviklių skaičius, bei jų tipas.

Parkavimo sistemos būna priekinės, galinės ir dvipusės.
• Priekinės parkavimo sistemos fiksuoja atstumus tik iš automobilio priekio. Jos paprastai būna keturių daviklių, retesniais atvejais - dviejų.
• Galines parkavimo sistemos fiksuoja atstumus tik iš automobilio galo. Jos tai pat paprastai būna keturių daviklių, retesniais atvejais - dviejų.
• Dvipusės parkavimo sistemos fiksuoja atsumus ir iš priekio ir iš galo. Jos paprastai būna aštuonių daviklių, retesniais atvejais – šešių.

Galima sumontuoti dvi keturių daviklių sistemas: priekyje priekinę parkavimo sistemą, o gale galinę parkavimo sistemą, tačiau tada situacijose kada automobilis bus parkuojamas galu, iš kampinio priekinio daviklio nebus perduodama informacija apie priekyje, šone esančia kliūtį, kadangi abi parkavimo sistemos veiktų atskirai. Norint, kad parkavimo sistema veiktų kaip vienas įrenginys stebintis situacija ir priekyje ir gale, reikia montuoti dvipusę parkavimo sistemą.


Davikliai tai pat būna dvejopi:
• Išoriniai, tai paprasti parkavimo davikliai kurie montuojami iš išorės.
• Vidiniai, tai parkavimo davikliai pasižymintis unikalia savybe, kad yra montuojami iš automobilio vidaus, todėl netaip matosi žiūrint į automobilį iš lauko pusės.
Daviklių spalva derinama prie automobilių, prireikus galima juos dažyti.


Parkavimo sistemą susimontuoti pačiam gali būti gana sudėtinga, geriausia tai leisti padaryti patyrusiems specialistams. Parkavimo sistemų montavimo paslaugas teikia mūsų servisas Klaipėdoje. Parkavimo sistemos tai ne tik komfortą garantuojantis prietaisas, sistemos dėka parkavimosi procesas tampa saugesnis, tikslingai naudojant sistemą galima išvengti žalos tiek jums, tiek aplink jus esantiems žmonėms, gyvūnams, daiktams.