KAIP IŠSIRINKT AUTOMOBILIO GARSIAKALBIUS?

2019-09-10 08:12:38
KAIP IŠSIRINKT AUTOMOBILIO GARSIAKALBIUS?

KAIP IŠSIRINKT AUTOMOBILIO GARSIAKALBIUS?

Jeigu jūsų netenkina automobilio gamykliniai ar kiti turimi garsiakalbiai juos galite pasikeisti. Renkantis garsiakalbius svarbu numatyti jiems įsigyti skirtą biudžetą. Galima nusipirkti galima pirkti koaksalinius garsiakalbius, kurie paprastai yra pigesni, arba galima nusipirkti komponentinius garsiakalbius kurie kainuos brangiau, bet turės geresnę skambesio kokybę. Viskas priklausys nuo to kokią sumą skirsite garsiakalbiams įsigyti.

Be to svarbu atkreipti dėmesį ir į kitus garso sistemos komponentus su kuriais bus jungiami garsiakalbiai. Lygiai tai pat kaip ir gera automagnetola naudojama su prastais garsiakalbiais neduoda geros garso kokybės, taip ir geri garsiakalbiai su prasta automagnetola neduos geros garso kokybės. O geros garso kokybės paslaptis yra tokia - svarbiausia surinkti tarpusavyje derančių komponentų inventorių ir jį tvarkingai sumontuoti.

Dažnas melomanas daro didelę klaidą nekreipiant dėmesio į tokias smulkmenas kaip pavyzdžiui - laidai. O laidų kokybės ir tvarkingo montavimo svarbą geriausiai atspindi sodo laistymo alegorija – vargu ar norėtumete, laistyti sodą vandens žarnomis kurių dėka puse vandens nepasiekia jūsų sodo. Lygiai taip pat elektra tekėdama nekokybiškais laidais gali nepilnai pasiekti jūsų garsiakalbių, ir būtent dėl šios priežasties nukentėtų garso kokybė.

Žinant už kokią sumą norima įsigyti garsiakalbius galima pradėti rinktis jų tipą. Garsiakalbiai būna:
• Koaksaliniai
Populiariausias garsiakalbių tipas, kadangi kaina koaksalinių garsiakalbių yra žemesnė, nei komponentinių garsiakalbių. Koaksaliniai garsiakalbiai yra unikalūs tuom, kad jie sudaryti iš dviejų ar trijų dažnių juostų. Dažnesni yra dviejų juostų kuriuos sudaro žemų dažnių juosta (angl. bass band) ir aukštų dažnių juosta (angl. treble band). Trijų juostų koaksaliniuose garsiakalbiuose be minėtų juostų atsiranda ir trečioji – viduriniųjų dažnių juosta (ang. mid band). Aukštus dažnius kuria mažas, keletos centimetrų dydžio, garsiakalbiukas. Žemus ir vidutinius dažnius atkuria aplink garsiakalbiuką esančios juostos. Bene didžiausias koaksalinių garsiakalbių trūkumas yra garso kokybė, kuri gerokai nusileidžia komponentinių garsiakalbių sukuriamai garso kokybei.

• Komponentiniai
Gerą garso kokybė užtikrinti gali tarpusavyje derinčių garsiakalbių komplektas - komponentiniai garsiakalbiai. Garso kokybė tarp koaksaliniu ir komponentinių taip stipriai skiriasi, kad daugelį atvėjų galima lengvai atspėti ar automobilyje naudojami koaksaliniai ar komponentiniai garsiakalbiai. Nekreipiant dėmesio į aukštesnes komponentinių garsiakalbių kainas, jų didžiausias trūkumas yra montavimo sudėtingumas, kadangi reikia gerai apsvarstyti kaip ir kur sumontuoti kiekvieną garsiakalbį. Dėl šios priežasties dalis vairuotojų pasirenka koaksalinius garsiakalbius.

• Subas
Renkatis garsiakalbius reikia turėti omeny ir tai, kad kai kuriems muzikos entuziastams reikalingi itin ryškūs žemi dažniai. Tam reikalinga labai žemų dažnių kolonėlė (dažniausiai vadinama tiesiog subu (angl. subwoofer)) ir ją maitinantis stiprintuvas. Be to norintiems muzikos klausytis visu garsu ir visiškai neprarandant skambesio kokybės rekomenduojama įsigyti atskirą stiprintuvą. Garso stiprintuvas sustiprina iš automagnetolos gautą garso signalą ir perduoda jį į kolonėles.


MONTAVIMAS.
Išsirinkus garsiakalbio tipą sekantis žingsnelis yra išsiaiškinti kokie garsiakalbio išmatavimai yra tinkami. Nors yra ir nestandartinio dydžio garsiakalbių, jų dydžiai paprastai varijuoja nuo 10 iki 17 cm. Žinant tinkamą dydį, reikia turėti omenyje laikas nuspręsti – ar montuosite garsiakalbius pats, ar leisite tai daryti patyrusiems montuotojams. Garsiakalbiai montuojami į standartines, gamykliškai jiems numatytas vietas, tačiau kartais montuojama ir kitaip. Garsiakalbių montavimo procesas yra procesas reikalaujantis tam tikrų žinių, bei žinoma - laiko. Jeigu nemontuosite garsiakalbių pats, mes galime jums rekomenduoti patikimus montuotojus, kurie mielai tai padarys už jus (tel. nr. 869939969).


GARSO IZOLIACIJA.
Gerą garso kokybę suteikia ir tinkamai sumontuotos garsą slopinančios medžiagos, kadangi dėl prislopinto triukšmo nebereikia garsinti klausomos muzikos, todėl mažiau apkraunami garsiakalbiai ir automatiškai pagerėja garso kokybė. Norint pajusti garsą slopinančių medžiagų efektą, reikia išklijuoti bent 60 proc. ploto vibro izoliacija ir tiek pat ploto garso izoliacija. Garso izoliacija klijuojama ant vibro izoliacijos. Manoma, kad automobilyje kuriame tinkamai išklijuotos garsą slopinančios medžiagos užmiestyje važiuojant 120-140 km/h greičiu, su uždarytais langais vairuotojas turi lengvai susikalbėti su ant priekinės sėdynės sėdinčiu keleiviu, visiškai nekeliant balso ar neįtempiant klausos.