KAIP IŠSIRINKTI AUTOMAGNETOLĄ?

2019-09-10 08:15:51
KAIP IŠSIRINKTI AUTOMAGNETOLĄ?

KAIP IŠSIRINKTI AUTOMAGNETOLĄ?

Nusipirkti automagnetolą gali nuskambėti paprastai iš pirmo žvilgsnio, tačiau užsukus į parduotuvę ir pradėjus rinktis supranti, kad prekių gausoje išties lengva pasiklysti. Šis gidas turėtų supaprastinti automagnetolos išsirinkimo procesą.

Visų pirma nusistatykte biudžeto ribas. Automagnetolų kainos varijuoja priklausomai nuo klasės, todėl kokią automagnetolą įsigysite priklausys nuo jai įsigyti numatyto biudžeto. Žemos klasės automagnetola tai dar nereiškia, kad prasta ir niekam tikus. Anaiptol tai reiškia, kad ji gali būti netokia galinga arba neturės tam tikrų funkcijų, tačiau galbūt jums to ir užtenka. Tuo tarpu vidutinės klasės automagnetola galimai bus galingesnė, su keliomis papildomomis funkcijomis, na o aukštos klasės automagnetola pasižymės galingumu, bei plačiu papildomų funkcijų sąrašu. Svarbiausia šioje vietoje suprasti, kad brangi automagnetola tikrai negarantuoja geros garso kokybės, jei visi kiti garso sistemos komponentai, su kuriais ji bus naudojama, yra pigūs ar nekokybiški.

Nusistačius prekei įsigyti skirtą biudžetą, sekantis žingsnelis yra nuspręsti kokie automagnetolos parametrai atinka jūsų lūkėsčius. Renkantis magnetolą labiausiai dėmesį atrikepti reikėtų į šiuos parametrus:
• DIN skaičius
DIN yra automagnetolos dydžio standartas. Egzistuoja du pagrindiniai dydžiai: 1DIN ir 2DIN. Keičiant automagnetolą į kitą dydį galima nusipirkti reikiamo dydžio rėmelį.

• Galingumas.
Dauguma automagnetolų turi integruotus garso stiprintuvus. Geresnė garso kokybė išgaunama perkant garso stiprintuvą atskirai, todėl kad maksimalus galingumas neiškraipant garso, kurį gali pasiekti automagnetola su intergruotu garso stripintuvu yra mažesnis (30-60W). Renkantis automagnetolą ar striprintuvą reikia atkreipti dėmesį į RMS galingumą, kuris parodo kokia galia stiprintuvas veiks be trikdžių ilgajame laikotarpyje. Kitaip tariant šis rodiklis parodo „tikrąją“ striprintuvo galią kadangi 40 vatų striprintuvas gali turėti tik 12 vatų RMS. Taigi kuo didesnis RMS jautrumas, tuo geresnė garso kokybė naudojant daugiau galios.

• Įėjimai ir išėjimai.
Norint prie magnetolos prijungti atskirą stiptrintuvą, ekvalaizerį, subą ar kitą įrenginį reikalingi RCA jungties tipo išėjimai (angl. output). Rekomenduotina, kad automagnetola turėtų bent tris išėjimus su kuo didesne įtampa. Tai pat įsitikinkite ar jums nereikalingas AUX ar USB įėjimas (angl. input). Be to apsvarstykite ir Bluetooth funkcijos reikalingumą.

• Ekvalaizeris
Ekvalaizerio funkcija leidžia suderinti per automagnetolą leidžiamų audio failų skambesį. Paprastai automagnetolose būna galimybė ekvalaizeriu reguliuoti dvi stambias dažnių grupes - žemus dažnius ir aukštus dažnius. Tačiau kai kuriose automagnetolose būna galimybė reaguliuoti 5-ias ar net 7-ias smulkesnes dažnių grupes.

Tai pat patartina atkreipti dėmesį į tai ar patogus automagnetolos mygtukų išdėstymas, ar mygtukai nėra per maži, ar tenkina ekranėlio dydis, bei kitus techninius parametrus. Jeigu daugiausia klausote radijo, tada galbūt jums reikėtų automagnetolos su geresniu imtuvu (angl. receiver). Jeigu daugiau klausotes muzikos iš išmaniųjų telefonų ar USB laikmenų, tada jums naudingesnė automagnetola kuri specializuojasi į skaitmeninius garso formatus.


Standartiškai vidutinės klasės automagnetola turėtų turėti 40-50W galingumo kolonėles, vidinį stiprintuvą, 2 linijinius išėjimus, USB, AUX ir Blotetooth jungtis. Didžiausią kainos skirtumą sudarys failų kurią gali suprasti magnetola įvairovė: MP3, AAC, WMA, DivX ir t.t. Kuo jų daugiau, tuo didesnė kaina.


Kad ir kokią gerą automagnetolą beišsirinktumet, svarbu suprasti, kad gera automagnetola nepagerins prastų kolonėlių garso kokybės.