AUTONOMINIS ŠILDYTUVAS - ATKIRTIS ŠALČIUI!

2019-12-04 09:32:15
AUTONOMINIS ŠILDYTUVAS - ATKIRTIS ŠALČIUI!

Kas yra autonominiai šildytuvai?
Autonominis šildytuvas tai atskira šildymo sistema, kuri veikia net ir neveikiant automobilio varikliui. Šie prietaisai liaudyje geriau žinomi jau bendriniu daiktavardžiu tapusiu Webasto pavadinimu.

Kaip veikia autonominiai šildytuvai?
Autonominiai šildytuvai šilumai pagaminti naudoja automobilio bako turinį – benziną arba dyzelinį kurą. Elektrinio kuro siurblio pagalba kuras paduodamas į degimo kamerą. Ten taip pat patenka ir oras. Kaitinimo žvakė uždega kuro ir oro mišinį. Degimo metu kaip šalutinis produktas gaunama šiluma, kuri perduodama šilumnešiui. Šilumnešiu gali būti skystis arba oras.

Jei šilumnešys yra skystis tada toks autonominis šildytuvas vadinamas „šlapio tipo“. Tokie šildytuvai jungiami prie variklio aušinimo sistemos, jie savaiminiu arba priverstiniu būdu verčia sušildytą autonominiame šildytuve variklio aušinimo skystį (antifrizą) cirkuliuoti sistemoje ratu šildytuvas-variklis-radiatorius-šildytuvas. Toks technologinis sprendimas leidžia tuo pat metu pašildyti ir variklį ir automobilio saloną per originalų šildymo pečiuką.

Jei šilumnešiu yra oras, tada toks autonominis šildytuvas vadinamas „sauso tipo“. Juose šiluma iš šildytuvo perduodama oro srautui, kurį sukuria ventiliatorius. Tokiu būdu sušildytas oras iškart nukreipiamas į automobilio saloną ar kabiną. Tokie „sauso tipo“ oro šildytuvai labai sėkmingai panaudojami autobusų, krovinių skyrių, konteinerių, vagonėlių, laivų, jachtų ir taip toliau, šildymui. Tokio tipo šildytuvai išsiskuria savo efektyvumu, tačiau ir yra ženkliai brangesni.Kodėl verta įsirengti autonominį šildytuvą?
Sukuria malonų darbo klimatą, net kai stovima su išjungtu varikliu, todėl automobilio salonas jau šiltas ir jaukus vos tik įlipus.

Komfortiškas aptarnavimas dėl galimybės pasirinkti kaip valdyti autonominį šildymą: radijo ryšiu, išmaniuoju telefonu ar išankstinio įijungimo laikrodžiu.

Sutaupote daug laiko, todėl nebereikės skubėti ar atsikėlus anksčiau eiti į šaltą lauką ruošti transporto priemone eksplotavimui.

Varginantis ledo gramdymas tampa praeitimi

Padidėja saugumas kadangi nebėra apledėjusių stiklo vietų kurios sumažina matomumą.

Padidėja ekonomiškumas. Nors degalų ir reikia daugiau, tačiau variklio pašildymas beveik pilnai kompensuoja jų sunaudojimą kaitinimo fazėje. Be to šildomas variklis yra tausojamas, todėl tarnaus ilgiau, o tai irgi atsiremia į išlaidas.

Padidėja ekologiškumas. Pašildytas variklis išmes mažiau kenksmingų medžiagų, nei nepašildytas.

Autonominis šildytuvas puikiai tinka tiek asmeniniui, tiek komerciniam transportui. Priklausomai nuo poreikių šie šildytuvai gaminami 12V arba 24V, taip pat skirtingo našumo (nuo 2kW iki 35kW), jie yra gana kompaktiški, todėl nesunkiai pritaikomi ir sumontuojami, bet kuriame automobilyje.