KAS YRA GARSO IZOLIACINĖS MEDŽIAGOS?

Bir 8, 2020 Home
KAS YRA GARSO IZOLIACINĖS MEDŽIAGOS?

KAS YRA VIBRACIJAS IR GARSĄ SLOPINANČIOS MEDŽIAGOS?

Vibro ir garso izoliacija tai specialios medžiagos skirtos slopinti triukšmui automobilyje. Vibro izoliacinės medžiagos slopina vibracijas atsiradusias dėl mechaninių virpesių, kurie sklinda tam tikru dažniu per automobilio kėbulą.Garso izolaicinės medžiagos slopina garsą, kuris lieka pašalinus vibracijas. Renkantis reikia turėti omenyje, kad skirtingose vietose geriau tinka skirtinga vibro ir garso izoliacija.

Esant prastai garso izoliacijai važiuojant automobiliu būna sunku susikalbeti, o muzikos skambesį gadina pašaliniai garsai. Vibro ir garso izolaicinės medžiagos ne tik išsprendžia šias problemas, bet ir suteikia tam tikrų privalumų. Priklausomai nuo to kokias medžiagas pasirinksite išklijavūs automobilį vibro ir garso izoliacinėmis medžiagomis automobilyje sumažės triukšmas, atsiras komforto pojutis, automatikšai pakils ir automobilio vertė, tai pat galimai pagerės termoizoliacinės savybės. Iš dalies atsiras ir tam tikra apsauga nuo korozijos. O svarbiausia sumažės dėl triukšmo sukeliamo stresas, vairavimas taps malonesnis.

Vibro izoliacijos yra dvejopos:

 

Mastika - elastinga butilkaučiuko pagrindo medžiaga su lipniaisiais polimerais. Ji lengvai klijuojasi nešildoma, o pašildžius klijavimas tampa dar lengvesnis. Mastika yra daugumos pasirinkimas.

 

 

 

Bitumas - lyginant su mastika kieta medžiaga. Kadangi medžiaga kieta, klijuojant ją būtina pašildyti karšto oro fenu. Sustingęs bitumas duoda ne tik vibracijos slopinimo, bet ir sutvirtinimo efektą.

 

Garso izoliacijų taipogi būna įvairių:

 

Putų poliuretanas – minkšta, elastinga medžiaga, lengvai susispaudžia, todėl puikiai tinkanti vietose kur reikalingas elastingumas. Bangos formos poliuretanas yra populiarus pasirinkimas siekientiems geriausio efekto slopinant garsą.

 

 

Putų polietilenas – fiziškai susiųstas putų politelenas "pūsta guma", kiek mažiau elastinga, nei poliuretanas tačiau populiariausias pasirinkimas siekiant apsaugos nuo drėgmės, kadangi ši medžiaga yra visiškai nelaidi vandeniui. Polietilenas su sluoksniu folijos puikiai tinka norintiems termodinaminių savybių ar tvirtesnės garso izoliacijos. O polietilenas su mastikos sluoksnių puikiai tiks norintiems geresnio efekto slopinant vibracijas.

 

Sintetinis veltinis – neaustos struktūros sintetinė gerai garsą sugerianti medžiaga, bei turinti geriausias termodinamines savybes.

KAS YRA MECHANINIŲ NUOSTOLIŲ KOFICIENTAS?

Kai automobilio variklis dirba, jo kėbulas skleidžia vibraciją (rezonuoja), o tai reiškia, kad susidaro daug vibracinės energijos, kuri galėtų būti pakeista į šiluminę energija. Būtent tai ir daro mechaninių nuostolių koficientas (toliau - MNK), kuris parodo kiek vibracinės energijas yra paverčiamą į šiluminę energiją. Nuo MNK priklauso komfortiškumas: jeigu MNK yra lygus 1, tada pasiektas maksimalus rezultatasm, jei mažiau 1, tada tos medžiagos vibracijos ir garso sugerėmio savybės yra prastesnės. Kitaip tariant, didesnis skaičius reiškia gersnes vibracijos ir garso sugėrimo savybės. Be to, reiktu atminti, kad maksimalus MNK pasiekiamas esant 20°C temperatūrai. Temperatūrai padidėjus arba sumažėjus šis koficientas tai pat sumažėja. Kai kurios vibracijas ir garsą slopinančios izoliacinės mežiagos pasižymį savybe išlaikyti pastovų MNK plačiame temperatūros intervale.

KAIP IŠSIRINKTI IZOLIACINES MEDŽIAGAS?

Renkantis medžiagas svarbu žinoti reikiamą plotą nuo kurio priklauso reikiamas medžiagų kiekis, storis, bei montavimo vieta. Jeigu jums sunku išsirinkti medžiagas patiems rekomenduojame naudotis rekomendacine medžiagų lentele. Tai pat galite paskambinti mums telefonu 869939969 arba 865210666 ir mes padėsime. Dėl vibro ir garso izoliacijos montavimo skambinkite telefonu 869939969

 

Share This Post :

arrow_upward